top of page

Tytuł. Kliknij na mnie dwukrotnie.

Nasze sukcesy sportowe

12 marca 2015 r.

W legnickim Zespole Szkół Budowlanych rozegrany został finał strefowy mistrzostw województwa w tenisie stołowym szkół ponadgimnazjalnych dziewcząt. Był to drugi etap "Licealiady" w tej dyscyplinie sportu, po którym awans do finału wojewódzkiego mogły wywalczyć dwie najlepsze ekipy.

W finale wystartowała drużyna Liceum Ogólnokształcącego w Górze, w jej barwach wystąpiły Katarzyna Skrzynecka i Agata Stodoła. Górowskie licealistki debiutowały w tak poważnej imprezie, mimo to nie zjadła ich trema i stoczyły naprawdę pasjonujące pojedynki ze swoimi rywalkami. Ostatecznie zajęły czwarte miejsce. Triumfował Zespół Szkół w Polkowicach, na drugiej premiowanej awansem pozycji znalazły się gospodynie finału zawodniczki II LO w Legnicy.

Opiekunem górowskiego zespołu był nauczyciel wf Wojciech Janicki.

Tomasz Woźniczka

3 czerwca 2014 r.

Dnia 3 czerwca 2014 r. na boisku sportowym Liceum Ogólnokształcącego w Górze odbył się finał powiatowy piłki siatkowej plażowej chłopców w ramach dolnośląskiej „Licealiady”.Do rywalizacji o awans do dalszego etapu rozgrywek stanęli uczniowie Zespołu Szkół oraz Liceum Ogólnokształcącego w Górze. Zawodnicy naszej szkoły spisali się znakomicie, pokonali swoich przeciwników i zajęli 2 pierwsze miejsca. O ostatecznym układzie tabeli zadecydował „bratobójczy” bój w którym pierwszy zespół LO pokonał drugi w stosunku 2:0.

Trener drużyny: Mariusz Dziewic.

W dalszym etapie, czyli Finale Strefy Legnickiej w siatkówce plażowej chłopców, który odbył się 6 czerwca 2014 r. w Złotoryi, wystąpili reprezentanci naszego liceum w następującym składzie:

1.Jakub Muszyński,

2.Adrian Szuper,

3.Marcin Mrozowski.

Rozgrywki grupowe z udziałem naszych siatkarzy zakończyły się następującymi rezultatami:

LO Góra - LO Złotoryja 2:0,

ZS im. Wyżykowskiego Głogów - LO Złotoryja 2:0,

LO Góra - ZS Głogów 2:1

Zespół LO Góra awansował więc do kolejnej rundy z pierwszego miejsca, po czym bezapelacyjnie wygrał turniej pokonując swoich przeciwników osiągając następujące wyniki:

półfinał:

LO Góra - ZS nr2 Lublin 2:0

finał :

LO Góra - ZS Głogów 2:0.

17 czerwca 2014 r. odbędzie się Dolnośląski finał „Licealiady” w Strzelinie. Mamy nadzieję, że nasi zawodnicy w bieżącym sezonie obronią zdobyty przed rokiem tytuł mistrzów Dolnego Śląska.

Aleksandra Hoffman

Zobacz zdjęcia

6 czerwca 2014 r.

Jakub Kosowski - osiągnięcia sportowe:

(wrzesień 2013 – maj 2014)

• III miejsce w Pucharze Polski w Karate Fudokan w kat. indywidualne FukuGo wolne juniorów (Środa Wielkopolska)

• III miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Karate Fudokan w kat. Kumite juniorów (Środa Wielkopolska),

• II miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Polski w Karate Fudokan w kat. Kata drużynowe juniorów (Środa Wielkopolska),

• dwa II miejsca w Mistrzostwach Europy WUKF w kat. Kumite team rotation i Kumite team shobu juniorów (Sheffield),

• III miejsce w X Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Karate Fudokan w kat. Kumite wolne juniorów (Warszawa),

• II miejsce w V Otwartych Mistrzostwach Polski WUKF-PFKS w kat. Kumite indywidualne seniorów (Brzeg Dolny).

14 kwietnia 2014 r.

8 miejsce w Finale województwa dolnośląskiego młodzieży w ramach "Licealiady" w aerobiku rekreacyjnym. we Wrocławiu.

6 lutego 2014 r .

2 miejsce drużyny dziewcząt w półfinale  strefowym dolnośląskiej „Licealiady” w piłce siatkowej.

Awans drużyny chłopców do kolejnej rundy rozgrywek w półfinale  strefowym dolnośląskiej „Licealiady” w piłce siatkowej.

Trener drużyny:  Mariusz Dziewc

17 czerwca 2013 r.

1 miejsce  w piłce siatkowej plażowej w  Finale Dolnośląskim „Licealiady” zajęła nasza drużyna w składzie:

• Jakub Muszyński,

• Adrian Szuper,

• Marcin Szendryk

Trener zawodników: Mariusz Dziewic

22 kwietnia 2013 r.

6 miejsce w Finale województwa dolnośląskiego młodzieży w ramach "Licealiady" w aerobiku rekreacyjnym we Wrocławiu.