top of page

Osielsko zdobyte!!!

W dniu 09.08.2014 roku w Osielsku odbyły się Mistrzostwa Polski, Puchar Polski Nordic Walking pod Honorowym Patronatem Starosty Bydgoskiego oraz RADIA PIK. Startowało około 500 zawodników z całego kraju. Zawodnicy startowali na dystansie 5km , 10km oraz półmaratonu 21 km. W tym roku po raz pierwszy startowały dzieci w klasyfikacji NORDIC KIDS na dystansie 300 m. Pomimo wielkiego upału nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Na podium stanęło wielu zawodników UKS Zryw LO Góra . Na dystansie 5km: Lucyna Sozańska zajęła I miejsce w swojej kategorii i trzecie miejsce open kobiet, Marta Kozłowska II miejsce w swojej kategorii, Bogdan Ratuś zajął IV miejsce w swojej kategorii oraz pobił swój rekord życiowy, Arkadiusz Stępięń zajął I miejsce w swojej kategorii, Teresa Pojasek startowała na 10km i zajęła I miejsce w swojej kategorii i drugie miejsce open kobiet. Polska Federacja Nordic Walking ufundowała puchary a sponsorzy nagrody. Zgodnie z tradycją wśród uczestników mistrzostw odbyło się losowanie nagród i upominków, do wylosowania była wycieczka , namiot , rower treningowy i hulajnogi i inne. Nasza ekipa wzbogaciła się o nowego zawodnika. Jest nim Arkadiusz Stepień ze Ścinawy, który godnie zaprezentował się w naszych barwach. Serdecznie witamy go w naszej ekipie. Zawodnicy mają przed sobą jeszcze dwa starty w Pucharze Polski w Hajnówce i finał w Gdańsku. Życzymy im powodzenia. Wyniki znajdziecie państwo na stronie